وبلاگ

همکاری شرکت افست با اتحادیه چاپخانه داران – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

شرکت افست
hodis

صبح روز دوشنبه 8 تیرماه جمعی از هیئت مدیره اتحادیه چاپخانه داران تهران دیداری با سید محسن گلدانساز مدیر شرکت افست در محل این شرکت داشتند و از توانایی ها و پتانسیل این شرکت در کمک به اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت و گوهایی صورت گرفت که در ادامه مشروح این جلسه را میخوانید.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ در این جلسه احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران؛ سید محسن گلدانساز مدیر شرکت افست؛ میریونس جعفری نایب رئیس اتحادیه؛ احمدرضا اعتماد مظاهری عضو هیئت مدیره اتحادیه و مدیرعامل شرکت تعاونی چاپخانه‌داران تهران؛ سید هاشم احمدی و مصطفی پورشب از اعضای کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه و تقی علیان مشاور عالی اتحادیه حضور داشتند.

در این مقاله می خوانید

ارتباطات مثبت و مستمر

شرکت افستدر ابتدای این جلسه سید هاشم احمدی به معرفی  حاضران در جلسه پرداخت و درباره رئیس جدید اتحادیه چاپخانه داران گفت: جناب احمد ابوالحسنی چند ماهی است که بر مسند ریاست اتحادیه چاپخانه‌داران تهران نشسته‌اند و تاکنون فعالیت های بسیار چشمگیری را ارائه داده اند.

وی افزود: در مدت کوتاه ریاست جدید اتحادیه ارتباطات بسیار مثبت و مستمری با چاپخانه داران و مسئولان گرفته اند و برایشان آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم نقش بسزایی در صنعت چاپ کشور ایفا کنند.

tehran exhibitio 2021

 

اتحادیه موفق و پویا

شرکت افستاحمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران خطاب به مدیرعامل شرکت افست گفت: یکی از برنامه های اتحادیه چاپخانه داران تهران از ابتدای سال ۱۴۰۰ بازدید از چاپخانه های است تا بدین طریق از تجارب بزرگان این صنعت چون شما در ارتقای صنعت چاپ استفاده ببریم و علاوه بر آن در صورت نیاز کمک حال آنها نیز باشیم؛ الحمدالله تاکنون خروجی این بازدیدها خوب و نتیجه بخش بوده است.

وی افزود: شرکت افست چاپخانه ای بزرگ است و وزنه ای در صنعت چاپ محسوب می شود وظیفه خودمان دانستیم که به این شرکت نیز سر بزنیم و دیداری از نزدیک با مسئولان آن داشته باشیم از شما هم بخواهیم که به کمک اتحادیه بیاید چون ما می خواهیم اتحادیه موفقی داشته باشیم و موفقیت ما خرد جمعی و استفاده از تجارب بزرگانی چون شما را می طلبد.

وی اظهار کرد: شفاف و واضح بگویم که برای پویایی اتحادیه نیازمند کمک شرکت افست و بزرگان با تجربه ای چون شما هستیم متاسفانه اتحادیه با جایگاه واقعی خود بسیار فاصله دارد و تمام سعی و تلاش هیئت مدیره جدید این است که با وزارت ارشاد، وزارت صمت و بدنه صنف ارتباطاتمان را قوی تر کنیم و در این راستا نیز گام برداشته ایم.

 

 

همکاری اتحادیه با شرکت افست

شرکت افستاحمدرضا اعتماد مظاهری در ادامه این جلسه گفت: در گذشته شرکت افست به صنعت چاپ بسیار کمک کرده است ما در این جلسه حاضر شده ایم تا از شما بخواهیم در زمینه آموزش و توسعه هر چه بیشتر این صنعت مانند گذشته کمک حال اتحادیه باشید و استدعا داریم در زمینه آموزش و ارتقای صنعت چاپ با توجه به سوابقی که دارید به اتحادیه چاپخانه داران کمک کنید.

وی بیان کرد: در خصوص تهیه و تامین ملزومات شرکت افست نیز شرکت تعاونی چاپخانه داران می تواند هماهنگی های لازم را انجام دهد تا بخشی از نیاز های شرکت از سوی تعاونی مرتفع شود. امیدوارم بتوانیم با هم همکاری خوبی داشته باشیم.

 

چاپ حلقه تکمیل کننده تولید

همکاری شرکت افست با اتحادیه چاپخانه داراندر ادامه تقی علیان مشاور عالی اتحادیه گفت: شرکت افست جزو بی نظیرترین چاپخانه های ایران است و در حوزه آموزش و بازدیدهای فنی بسیار می‌تواند به اتحادیه کمک کند و امیدواریم بتوانیم در حوزه آموزش در آینده از پتانسیل این شرکت بهره مند شویم و کارگرانی که در حوزه چاپ وارد می شوند از دانش لازم صنعت چاپ سود ببرند.

وی ادامه داد: جناب ابوالحسنی رئیس اتحادیه؛ کارگروه‌هایی را در این اتحادیه به وجود آوردند که اتاق‌های فکر و بازوهای اجرایی اتحادیه هستند؛ انشاالله بتوانیم از حضور جنابعالی و تجربیات ارزشمند شما در این جلسات استفاده شایانی ببریم. زیرا صنعت چاپ در کشور هنوز برای بسیاری از مدیران دولتی شناخته شده نیست.

علیان افزود: وقتی صحبت از چاپ می‌شود بیشتر مدیران دولتی صنعت چاپ را به چاپ کتاب می شناسند در صورتی که سهم کتاب از صنعت چاپ حدود ۱۰ درصد بیشتر نیست. در این مدت جناب ابوالحسنی به دنبال شناساندن صنعت چاپ به مسئولان بوده و اولین هدف هیئت مدیره جدید ارتقا صنعت چاپ است چون اگر چاپ نباشد تولیدی در کشور رخ نمی دهد و چاپ حلقه تکمیل کننده تولید است.

 

همکاری، همیاری و ارتقا

شرکت افستمصطفی پورشب مدیر کارگروه ملزومات چاپ اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در ادامه این جلسه بیان کرد: ما به شرکت افست آمده ایم و دست یاری به سوی شما دراز کرده ایم و امیدواریم بتوانیم در اتحادیه چاپخانه داران تهران از تجارب شما استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: همکاری و همیاری شرکت افست با اتحادیه می تواند ارتقای صنعت چاپ را در ‏پی داشته باشد.

 

ارتقای صنعت چاپ با آموزش

شرکت افستسید محسن گلدانساز مدیرعامل شرکت افست در انتها با بیان خوشامدگویی مجدد گفت: بنده آرزوی موفقیت برای هیئت مدیره جدید اتحادیه دارم و به سهم خودم و شرکت افست قطعاً در کنار شما خواهیم بود ولی باید جزئیات این همکاری و همیاری مورد بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: شرکت افست جمعیت کارگری نسبتاً زیادی درحدود 500 پرسنل را به خود اختصاص داده است. در گذشته آموزش به صورت استاد و شاگردی بود بی‌شک رشد و ارتقا صنعت چاپ معمولاً بدین طریق انجام می‌شد. در زمان مدیریت آقای طارمی شرط ورود به شرکت افست داشتن مدرک دیپلم بود و افراد زیر دیپلم را جذب نمی کردند تا اینکه در سال ۹۵ با بررسی های لازم متوجه شدیم حدود دو سوم کارگران شرکت افست دارای مدرک دیپلم هستند و متاسفانه آموزشی در صنعت چاپ ندیده اند.

گلدانساز اشاره کرد: در راستای ارتقای دانش کارگران شرکت افست با دفتر چاپ وزارت ارشاد مذاکرات و جلسات بسیاری انجام دادیم تا آموزش‌های لازم به کارگران شرکت صورت گیرد و معادل سازی آن انجام شود. متاسفانه این جلسات به نتیجه نرسید و ما را بر آن داشت تا به سراغ دانشگاه هایی چون دانشگاه آزاد اسلامی و علمی کاربردی برویم که رشته چاپ و نشر در آنجا دایر بود؛ بنابراین با دانشگاه آزاد قرارداد بستیم و ۶۰ نفر از کارگران شرکت افست دو سال تحصیل کردند و مدرک کاردانی چاپ و نشر را اخذ کردند.

وی ادامه داد: در ادامه حدود ۳۵ نفر از فارغ التحصیلان مقطع کاردانی در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی رشته چاپ ادامه تحصیل دادند. هدف شرکت افست از این کار همسان سازی دانش و مهارت در مجموعه بوده است که همچنان نیز در جریان است. باید بگویم در این بخش از آموزش؛ شرکت افست آمادگی لازم برای به اتحادیه را دارا است.

مدیرعامل شرکت افست تصریح کرد: تا قبل از اسفند ۹۸ و شیوع ویروس کرونا همواره بازدید از شرکت افست در برنامه کاری ما قرار داشت و از سوی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی برای بازدید از شرکت افست می‌آمدند و بازدیدهایی صورت می‌گرفت که البته این مورد جزو برنامه‌های شرکت افست بود که حال حاضر متاسفانه کرونا مقداری محدودیت برای شرکت ایجاد کرد.

گلدانساز معتقد است اگر واکسیناسیون همگانی صورت بگیرد و یا حداقل کارگران شرکت واکسینه شوند می‌توانی مجدداً بازدید از شرکت افست را از سر گرفت؛ وی افزود: چون باید هفتگی وضعیت بیماری کرونا در شرکت را گزارش کنیم. البته هم اکنون می توانیم به شکل محدود این بازدیدها را اجرا کنیم.

 

بازدید از چاپخانه شرکت افست

در انتهای جلسه هدایایی به رسم یادبود از سوی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران به سید محسن گلدانساز؛ مدیرعامل شرکت افست تقدیم شد و در ادامه این گروه به بازدید از بخش های مختلف شرکت افست پرداختند. در انتهای این جلسه و بازدید نیز مدیرعامل شرکت افست به رسم احترام قرآن نفیسی را به تک تک عزیزان اهدا کردند.

شرکت افستشرکت افست

شرکت افستشرکت افستشرکت افستشرکت افستشرکت افست

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب