وبلاگ

نحوه اخذ مالیات از رسانه های کاربر محور ابلاغ شد

فهرست مطالب

[ad_1]

رسانه های کاربر محور
hodis

رسانه های کاربر محور مشمول مالیات بر درآمد شدند

دستورالعمل اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در ارتباط با درآمد کاربران دارای بیش از ۵۰۰ هزار دنبال کننده در رسانه های کاربر محور ابلاغ شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در اجرای بند (۶) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که مقرر می‌ دارد. درآمد‌های کاربران دارای بیش از پانصد هزار دنبال کننده رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات، مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود.

سازمان امور مالیاتی مکلف است، ظرف دو ماه پس از لازم الاجرا شدن این بند، دستورالعمل اجرائی مربوط به اخذ مالیات از درآمد‌های کاربران حرفه ای رسانه های کاربر محور از محل تبلیغات را تهیه کند و به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی برساند.

سازمان امور مالیاتی مکلف است، فهرست مودیان مالیاتی و خوداظهاری ارائه شده توسط آن‌ ها را تهیه کند و در تارنمای سایت سازمان، در منظر عموم قرار دهد.  به پیوست دستورالعمل اجرایی بند مذکور به شماره ۶۳۵۳۸ مورخ ۲۶ تیر ۱۴۰۰ که به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارائی رسیده است، جهت اقدام لازم ارسال می‌شود.

بیشتر بخوانید: صنعت چاپ مشمول بند (ل) قانون مالیات های مستقیم می شود

شایسته است ادارات کل امور مالیاتی به قید فوریت، ترتیبات لازم را به منظور اطلاع رسانی به مودیان موضوع این دستورالعمل فراهم کنند.

رسانه های کاربر محور

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب