وبلاگ

فهرست مطالب

[ad_1]

راز اصلی ثروتمند شدن
hodis

عادت ها، شخصیت انسان را می سازد. بسیاری از انسان ها تصور می کنند که کسب ثروت، تنها یک علم بوده و به موضوعات دیگری ارتباط ندارد ؛ درحالی که ایجاد عادت های کسب ثروت بسیار ضروری است. در ادامه به ده راز اصلی ثروتمند شدن اشاره خواهیم کرد.

ده راز اصلی ثروتمند شدن را درون خود تقویت کنید

 

سحرخیز بودن

به گزارش چاپ و نشر به نقل از فرصت امروز ؛ در این زمینه بسیاری از افراد تصور می کنند که ساعت خواب موضوعی مهم نبوده و اگر به شب بیداری عادت کرده اید، نیازی به تغییر آن نیست. با این حال نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در هر بازاری، صبح شروع فعالیت محسوب می شود. به همین خاطر تاخیر شما باعث از دست رفتن فرصت های بسیاری خواهد شد. همچنین این مسئله بر روی سلامت شما نیز تاثیرگذار است.

درواقع خواب بعد از ساعت 12، نه تنها کیفیت استراحت شما را به مراتب کاهش می دهد و در طول روز احساس کسلی خواهید کرد، بلکه در درازمدت بر روی عملکرد مغز و سیستم ایمنی بدن، تاثیرات مخربی را به همراه دارد. برای مثال تیم کوک هر روز ساعت 3.45 دقیقه صبح از خواب بیدار می شود. نظم در خواب و بیدار شدن، به نظم در کارها و برنامه ریزی درست در طول روز اولین راز اصلی ثروتمند شدن شما است. 

 

مطالعه مداوم

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد در زمینه مطالعه این است که تصور می کنند اگر هر چیزی را بخوانند، در این زمینه موفق ظاهر شده اند. با این حال منظور از مطالعه، خواندن مطالب مناسب در زمینه کاری شما است. برای مثال اگر در زمینه طراحی سایت و سئو فعالیت دارید، دیگر مطالعه رمان، منظور این بخش محسوب نخواهد شد. در زمینه مطالعه مداوم بودن آن بسیار مهم بوده و توصیه می شود که هر روز حداقل یک ساعت را به این موضوع اختصاص دهید.

با این حال اگر به صورت جدی خواهان موفقیت هستید، این موضوع باید بیش از سه ساعت در طول روز باشد. بدون شک با بازنگری در اقدامات روزانه خود، فرصت کافی را به دست خواهید آورد. براساس آمارها افراد به طور متوسط بیش از دو ساعت از زمان خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند.

در این زمینه اگر نگاه کردن به تلویزیون و اقدامات دیگر را هم به این مورد اضافه کنیم، بیش از پنج ساعت از زمان طول روز افراد، صرف اقداماتی می شود که فایده خاصی را ندارد.

بدون شک با کاهش آنها، فرصت کافی را برای عادت های مثبت و جدید خود خواهید داشت. با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید به فهرست کاملی از کتاب ها، مقالات و دوره های آموزشی مرتبط با حوزه کاری خود دست پیدا کنید.

فراموش نکنید که امروزه شیوه های مطالعه بسیار متنوع شده است. درواقع شما تنها به خواندن محدود نیستید و می توانید به نسخه صوتی کتاب ها گوش دهید. به صورت کلی اگر مطالعه شما منجر به یادگیری موارد جدید و کاربردی نشود، ابدا ارزشی نخواهد داشت. 

 

فکر کردن عمیق

گرچه ممکن است بیش از حد ساده به نظر برسد، با این حال واقعیت این است که بسیاری از افراد در طول روز خود غرق در افکار عمیق نمی شوند. این موضوع باعث خواهد شد تا تصمیماتی را اتخاذ کنید که حالتی احساسی و یا با پشتوانه فکری مناسب نیستند.

تحت این شرایط شما زمان، انرژی و حتی بودجه خود را از دست می دهید که می توانست صرف اقدامات به مراتب بهتری شود. در این زمینه سقراط عقیده دارد که زندگی بدون بررسی عمیق آن بی معنا خواهد بود.  فراموش نکنید که به گذشته و تصمیمات قبلی نیز فکر کنید و در تلاش برای یادداشت کردن نتایج این اقدام خود باشید این است یکی دیگر از راز اصلی ثروتمند شدن. 

راز اصلی ثروتمند شدنتوجه به علایق

افراد ثروتمند جهان در زمینه ای فعالیت کرده اند که مورد علاقه آنها است. درواقع علاقه را باید مهمترین راز اصلی ثروتمند شدن به حساب آورد. بدون شک اگر علاقه کافی نداشته باشید، ابدا حاضر به تحمل سختی ها نخواهید بود. به همین خاطر بسیار مهم است که علاقه اصلی خود را در زندگی پیدا کنید. برای دستیابی به راز اصلی ثروتمند شدن فراموش نکنید که هر چیزی خارج از علاقه اصلی، موارد فرعی محسوب می شود که حتی ممکن است نیاز به حذف آنها وجود داشته باشد.

در نهایت توصیه می شود که تنها در علاقه اصلی خود غرق نشوید و به سایر علایق خود نیز بپردازید، در غیر این صورت با احساس افسردگی مواجه می شوید که خود انگیزه را نابود می کند. در این راستا ضروری است تا از انتخاب سبک زندگی مخصوص به خود واهمه نداشته باشید. درواقع دلیلی برای یکسان زندگی کردن درست مشابه دیگران وجود ندارد. 

 

کمک کردن بدون توقع

یکی از ده راز اصلی ثروتمند شدن این است که ارتباطات بسیار خوبی را داشته باشید. در این رابطه شما به تنهایی نمی توانید هدف مدنظر خود را عملی کنید. به همین خاطر لازم است که روحیه کمک کردن بدون توقع را در خود ایجاد کنید تا افراد هم تمایل پیدا کنند به شما کمک های لازم را داشته باشند. در این زمینه شما باید نگرش خود را نسبت به صورت تغییر دهید. به صورت کلی هدف شما و خانواده، باید مهمتر از پول باشد.

با این اقدام شما در زمینه کاری خود بهترین رشد ممکن را خواهید داشت که طبیعتا ثروت ساز هم محسوب می شود.   

بیشتر بخوانید: چگونه کارآفرین مستقل شوید

استراحت کامل 

بدون شک موفقیت به معنای کار کردن 24 ساعته نیست. درواقع شما باید به شیوه ای فعالیت کنید که حتی یک ساعت هم کاملا تاثیرگذار باشد. یکی از دلایل کش داده شدن کارها، استراحت کم افراد است. درواقع شما باید در کنار استراحت های کوتاه، برای آخر هفته های خود برنامه ای ویژه داشته باشید و کار را کنار بگذارید. این امر باعث می شود که برای هفته پر کار آینده، کاملا آماده شوید.

به نظر بسیاری از روانشناس ها، بهترین نوع استراحت، پرداختن به اقداماتی است که دوست دارید. برای مثال ممکن است فردی با یک نوشیدنی و موسیقی، آرامش لازم را به دست آورد و فردی دیگر انجام یک بازی را انتخاب کند. در این زمینه سلیقه شما تعیین کننده خواهد بود. 

راز اصلی ثروتمند شدنوقت گذرانی با خانواده 

با خانواده خود بودن یکی دیگر از ده راز اصلی ثروتمند شدن است. هر دستاوردی اگر باعث آسیب به نهاد خانواده شود، ارزشمند نخواهد بود. در این زمینه توصیه می شود که برای خانواده و دوستان خود زمان کافی داشته باشید. این موضوع با برنامه ریزی حرفه ای کاملا امکان پذیر است.

فراموش نکنید که برای موفقیت شما باید برای بیش از 20 سال فعالیت مداوم آماده باشید، به همین خاطر اگر بیش از حد به خود سخت بگیرید، نه تنها سلامت خود را از دست می دهید، بلکه نقش شما در خانواده نیز نابود خواهد شد. در این زمینه فراموش نکنید که همه کارها را خودتان انجام ندهید. درواقع بسیاری از اقدامات روزمره وجود دارد که اهمیت نداشته و می توان آنها را به افراد دیگر محول کرد. 

 

ورزش مداوم 

یکی از ده راز اصلی ثروتمند شدن ورزش مداوم است.  ورزش نه تنها باعث حفظ سلامتی می شود، بلکه روحیه افراد را نیز دگرگون می سازد. درواقع افرادی که به صورت مداوم ورزش می کنند، شجاعت بالاتری داشته و در برابر سختی ها از خود احساس ضعف کمتری نشان می دهند.

با توجه به این امر که برای رسیدن به موفقیت شما نیاز دارید تا روزهای سختی را طی کنید، بدون شک این موضوع از اهمیت فوق العاده برخوردار خواهد بود.در کنار تقویت جسم خود لازم است تا به تقویت ذهن و روح خود نیز توجه داشته باشید که مدیتیشن و یوگا، یکی از بهترین راهکارها در این زمینه محسوب می شود. 

راز اصلی ثروتمند شدنسرعت در انجام کارها 

بسیاری از افراد برای انجام کارهای خود تاخیر دارند. این امر در حالی است که فرصت ها ابدا منتظر نمی مانند و برای افرادی هستند که زودتر از سایرین به دست شان آورند.در این زمینه شما باید عادت انجام سریع کارها را در خود تقویت کنید. در این رابطه فراموش نکنید که حتما از فردی خبره در زمینه کاری خود مشورت بگیرید.

درواقع شما نباید تصمیم گیری های مهم را به تنهایی انجام دهید. هنگامی که به انجام کارها در زمان کمتر از مقدار رایج فکر کنید، این موضوع به تقویت مهارت ها نیز منجر می شود و یک مزیت برای شما خواهد بود.

 

برنامه ریزی برای هفته های آینده 

دهمین و آخرین راز از ده راز اصلی ثروتمند شدن برنامه ریزی است. اگرچه بسیاری از افراد اهمیت برنامه ریزی آگاه هستند. با این حال نکته منفی این است که تنها به برنامه ریزی روزانه توجه دارند.

این امر در حالی است که برنامه روزانه شما باید از هفته ها قبل مشخص شده باشد. در این شرایط شما می توانید در مسیر رسیدن به اهداف بزرگ قرار گیرید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برنامه شما باید انعطاف بالایی را داشته باشد، علت این امر به این خاطر است که همواره این احتمال وجود دارد که مواردی رخ دهد که جزو برنامه ریزی شما نبوده است. 

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب