وبلاگ

درخواست واکسیناسیون حوزه نشر از وزارت بهداشت

فهرست مطالب

[ad_1]

واکسیناسیون حوزه نشر
hodis

واکسیناسیون حوزه نشر و اعضای اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از ارسال نامه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای واکسیناسیون حوزه نشر و اعضای این اتحادیه خبر داد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ هومان حسن‌پور، رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از ارسال نامه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: در این نامه از مسئولان نظام سلامت، واکسیناسیون حوزه نشر (كتاب‌فروشان، موزعان، ناشران و كارت‌پستال‌ فروشان) را درخواست کرده‌ ایم که امیدواریم موافقت شود.

وی ادامه داد: طی یک‌ سال‌ و‌ نیم اخیر، كتابفروشان و ناشران به‌ صورت حضوری و غيرحضوری كتاب می‌ فروشند كه در شرایط کنونی برای در خانه ماندن مردم به‌ ویژه در ایام تعطیلی و قرنطینه بسيار موثر بوده است.

حسن‌ پور درباره درخواست واکسیناسیون حوزه نشر از وزارت بهداشت بیان کرد: همكاران كتابفروش، موزع، ناشر و كارت‌پستال فروشان در معرض بیماری کرونا هستند، این اصناف در معرض مراجعات حضوری يا پيک‌ ها برای انجام کارهای غيرحضوری و اينترنتی قرار دارند و متاسفانه همكاران زيادی طی این مدت به کرونا مبتلا شده‌اند.

وی یادآور شد: امیدواریم با مساعدت وزارت بهداشت هرچه زودتر امکان واکسیناسیون حوزه نشر و اعضا فراهم شود تا کمتر شاهد دغدغه و نگرانی برای صنف و همکاران خود باشیم؛ ضمن اينكه انگيزه سرويس‌دهی حقيقی و مجازی از سوی صنف به مردم حفظ شود و بسياری با كتاب در خانه بمانند.

بیشتر بخوانید: چاپ در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گرفت

واکسیناسیون حوزه نشرادامه مذاکرات برای برخورد با متخلفان حوزه کتاب

حسن‌پور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال درباره سرنوشت «پلیس کتاب» و اقدامات انجام‌شده در این حوزه نیز گفت: «پلیس کتاب» به معنای واقعی كلمه نداریم، بلکه مذاكراتی جديد با نيروی انتظامی برای دستفروشان، و با پليس فتا برای جلوگيری از تخلفات اينترنتی و فروش غيرقانونی كتاب به شكل جدی و مستمر داريم؛ علاوه‌براین در این زمینه مذاکراتی هم با قوه قضائيه برای مجوزها انجام شده است.

وی افزود:‌ در این زمینه گفت‌ و گوها صورت می‌گيرد ولی تعطيلی‌ ها از یک سو و از سوی دیگر یک‌سوم‌شدن نیروی کار در ادارات دسترسی به توافقات عملياتی را دائم به تعويق می‌ اندازد.

حسن‌پور همچنین به فعالیت‌های كارگروه صيانت از حقوق مولفان و ناشران اتحاديه اشاره کرد و گفت: تلاش‌های این کارگروه با همكاری نيروی انتظامی، نيروهای نظارتی، قوه قضائيه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نتيجه رسيده و احكام قطعی برای بعضی از مجرمان قطعی تكثير غيرقانونی كتاب ناشران، صادر شده و به اجرای احكام رفته كه مجازات كيفری حبس،‌ حکم تعداد قابل ملاحظه‌ای از اين افراد است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب