وبلاگ

حوزه چاپ استان گیلان نیازمند نوسازی

فهرست مطالب

[ad_1]

حوزه چاپ استان گیلان
hodis

 یکی از مشکلات ما درحوزه چاپ استان گیلان این است که به دلیل فرسوده‌ و قدیمی شدن دستگاه‌های چاپ انجام بسیاری از امور چاپی یا امکان‌پذیر نیست و یا خیلی گران‌تر از حد معمول تمام می‌شود.

فراز پورمختار یکی از فعالان حوزه چاپ استان گیلان است. وی که مدیر چاپ دیجیتال نگارستان تالش است و مدت‌هاست در رسته چاپ دیجیتال به کار مشغول است درباره وضعیت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ در استان گیلان به دلیل پیشرفت و استفاده از تکنولوژی‌های روز از حالت سنتی خارج ‌شده و کیفیت بسیار بالایی به خود گرفته و این نکته مثبتی است که می‌توان به آن اشاره کرد؛ اما همان‌طور که می‌دانید اقتصاد کل کشور در حال حاضر در وضعیت نامساعدی به سر می‌برد و این موضوع بر صنعت چاپ نیز به طور مستقیم اثرگذار بوده است.

حوزه چاپ استان گیلانوی در ادامه بیان داشت: افزایش قیمت مواد اولیه باعث شده تا کیفیت و تنوع کارها به میزان بسیار زیادی افت داشته باشند؛ طی چند سال اخیر قدرت خرید چاپخانه‌داران به دلیل گرانی قیمت ارز، عدم مدیریت قیمت‌گذاری کاغذ و مواد مصرفی و عدم حمایت مسئولان پایین آمده است. بنده به طور مداوم دستگاه‌های جدید و به‌روز برای تنوع و وسعت دادن به کار خریداری می‌کردم اما متأسفانه در حال حاضر به دلیل گرانی فوق‌العاده و نامعقول دستگاه‌های چاپ، این امکان از اکثر چاپخانه‌داران سلب شده است.

 

 

tehran exhibitio 2021

 

بیشتر بخوانید:

اعطای تسهیلات به صنعت چاپ با اجرای طرح تام

چاپخانه داران گیلان و مسئله مالیات بر ارزش افزوده

نبود مدیریت صحیح در صنعت چاپ گیلان

 

مشکلات حوزه چاپ استان گیلان 

مدیر چاپ دیجیتال نگارستان تالش همچنین اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در شهرستان این است که به دلیل فرسوده‌ و قدیمی شدن دستگاه‌های چاپ انجام بسیاری از امور چاپی یا امکان‌پذیر نیست و یا خیلی گران‌تر از حد معمول تمام می‌شود از همین رو بسیاری از سفارشات را برای تکمیل کار به تهران می‌فرستند؛ این موارد و نبود سرویس‌کاران دستگاه‌های چاپ باتجربه ازجمله نقاط ضعف حوزه چاپ استان گیلان محسوب می‌شوند.

وی در پایان و درباره چگونگی آینده حوزه چاپ استان گیلان افزود: مسئله اینجاست که همه‌چیز به‌صورت زنجیروار به اقتصاد کل کشور وابسته است. هر رخدادی در زمینه‌ی اقتصاد کلان کشور رخ دهد بر صنعت نیز تأثیرگذار است و از آنجا که وضعیت اقتصادی کشور غیرقابل‌پیش‌بینی است نمی‌توان هیچ حدس و گمانی برای آینده این حوزه داشت.

header footer bg1
مطلب قبلیبخش 15 بررسی نحوه انجام چاپ سیلک

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب