وبلاگ

تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ممنوع شد – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

ظروف پلاستیکی یکبار مصرف
hodis

دولت آلمان از پایان به کار بردن ظروف پلاستیکی یکبار مصرف نظیر چنگال، قاشق، لیوان، ظروف بسته‌ بندی و سایر اقلام مشابه خبر داده و اعلام کرده است به زودی تولید این محصولات در سراسر کشور ممنوع خواهد شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایمنا، همزمان با وضع بخشنامه اتحادیه اروپا در تابستان سال ۲۰۱۹ مبنی بر اعمال قوانینی برای محدودیت تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، کابینه دولت آلمان نیز ممنوعیت تولید این محصولات را در سراسر کشور تصویب کرد اما به مرحله اجرا در نیاورد.

ظروف پلاستیکی یکبار مصرف طی هفته گذشته دولت از پیاده‌ سازی پروژه ممنوعیت تولید مواد پلاستیکی خبر داد و ادعا کرد به زودی این اقدام در سراسر کشور انجام خواهد شد تا اثرات تولید و مصرف ظروف پلاستیکی یکبار مصرف بر محیط زیست را به صفر برسانند.

بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر نیز، حتی پیش از تصویب بخشنامه اتحادیه اروپا، تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را ممنوع کرده و بعضی از مقامات نیز از اعمال این قانون تا چند ماه آینده خبر داده‌اند. لهستان از جمله کشورهای اروپایی است که تا کنون هیچ اقدام شفافی در راستای حمایت از بخشنامه جدید اتحادیه اروپا اعمال نکرده است.

بیشتر بخوانید: حمایت از محیط زیست با حذف کیسه های پلاستیک

ظروف پلاستیکی یکبار مصرفقانون ممنوعیت تولید ظروف پلاستیکی یکبار مصرف

تا پیش از پیاده‌سازی قانون ممنوعیت تولید مواد پلاستیکی یکبار مصرف، آلمان یکی از کشورهای اروپایی با بیشترین مصرف این مواد به حساب می‌آمد که بیش از ۲۴ درصد مصرف ظروف پلاستیکی سراسر قاره را به خود اختصاص داده بود.

طبق گزارشات ارائه شده از سوی آژانس حفاظت محیط زیست آلمان، در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۹ میلیون تن ظروف بسته‌ بندی پلاستیکی در آلمان تولید شد که این مقدار، طی دوران کرونا با افزایش قابل توجهی مواجه بود.

ایتالیا نیز از نظر تولید این مواد در رده دوم قرار داشت به طوری که ۱۳ درصد کل مصرف ظروف پلاستیکی یکبار مصرف قاره را از آن خود کرده بود.

ممنوعیت تولید مواد پلاستیکی یکبار مصرف با چالش‌ های زیادی در آلمان مواجه بوده است چرا که بسیاری از تولید کنندگان رکود را در صنعت خود مشاهده کرده در حالی که برخی از آن‌ها نیز، به سرعت تولید سایر اقلام غیر ممنوعه را جایگزین کرده‌اند البته تولید کنندگانی که از طریق روش‌ های دوستدار محیط زیست به تولید مواد پلاستیکی می‌ پردازند می‌توانند همچنان فعالیت خود را ادامه دهند مشروط بر این که روی محصولات خود برچسبی از اطلاعات مربوط به تأثیرات ماده بر طبیعت قرار دهند.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب