وبلاگ

تعزیرات خواستار گزارش تخلفات صنعت چاپ شد – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

تخلفات صنعت چاپ
hodis

رئیس گشت‌ های مشترک تعزیرات حکومتی تهران از مسئولان اتحادیه چاپخانه داران خواست تخلفات صنعت چاپ را گزارش کند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از صدا و سیما؛ ناصر مدیحی رئیس گشت های مشترک تعزیرات حکومتی تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا جعبه‌ ها و کارتن‌ های لوازم تقلبی به راحتی در برخی چاپخانه‌ ها چاپ می‌شود، گفت: این موضوع را باید اتحادیه چاپخانه داران به طور کامل رصد کند و تاکنون پرونده‌ای از این اتحادیه در این خصوص به ما ارجاع داده نشده است.

وی درخصوص تخلفات صنعت چاپ ادامه داد: در این خصوص نوعی دوگانگی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتحادیه چاپخانه داران تهران وجود دارد و همین موضوع کار را سخت کرده است به این ترتیب که وزارت ارشاد فقط می‌ تواند صلاحیت فردی را برای چاپخانه داری تأیید کند، اما پروانه کسب را باید اتحادیه چاپخانه داران بدهد به این ترتیب که اگر وزارت ارشاد در زیرزمین خود بخواهد چاپخانه‌ ای داشته باشد حتماً باید از اتحادیه چاپخانه داران پروانه کسب بگیرد.

 

کشف و معرفی تخلفات صنعت چاپ

امیر شهلائی مقدم، بازرس اتحادیه چاپخانه داران تهران نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چرا چاپخانه‌ های غیر مجاز و تخلفات صنعت چاپ را به تعزیرات معرفی نمی‌کنید، توضیح داد: ما بدون تردید بر عملکرد چاپخانه‌ ها نظارت داریم. همه جعبه‌ ها و کارتن‌ های لوازم تقلبی در چاپخانه‌ های غیر مجاز چاپ می‌ شوند.

شهلائی مقدم تصریح کرد: ما بازرسی‌ های مستمر و مرتبی داریم و صراحتا بیان می کنم که بیش از ۹۵ درصد تخلفات در واحد‌های بدون پروانه انجام می‌ شود.

بیشتر بخوانید: برخورد اتحادیه با متخلفان صنعت چاپ

وی افزود: ما واقعاً نمی‌ دانیم این چاپخانه‌ ها در کجا فعالیت می‌ کنند و اگر این چاپخانه های متخلف را کشف کنیم حتماً به مراجع ذی صلاح معرفی می‌ کنیم.

header footer bg1
مطلب قبلیحمایت از طراحی صنعتی و بسته‌بندی به دستور دولت

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب