وبلاگ

تا تشکیل اتحادیه کشوری نشر راه بسیار است – چاپ و نشر آنلاین

فهرست مطالب

[ad_1]

تشکیل اتحادیه کشوری نشر
hodis

محمود آموزگار، در برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو فرهنگ، موانع تشکیل اتحادیه کشوری نشر را به دو حوزه قانون ‌گذاری و اجرایی مرتبط دانست و گفت: تا رسیدن به چنین مقصودی فاصله داریم.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از رادیو گفت‌وگو، محمود آموزگار، نایب‌ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت ‌و گو درباره دغدغه تشکیل اتحادیه کشوری نشر، ناشران و کتاب فروشان از سوی فعالان این صنف را این گونه تشریح کرد: ما تا رسیدن به چنین مقصودی فاصله داریم که این مهم به بدنه صنف نشر مربوط می ‌شود.

برخی موانع تشکیل اتحادیه کشوری نشر

وی نسبت به لزوم آمادگی لازم و اقدام جمعی برای تشکیل اتحادیه کشوری گفت: این مسئله نیاز به آموختن دارد و شناخت و فهم به میزان زیادی به این موضوع کمک می‌کند. 

آموزگار، با اشاره به وجود دو اتحادیه استانی در قم و تهران ادامه داد: غیر از دو اتحادیه استانی قم و تهران، سایر شهرستان‌ ها دارای تعاونی ‌های نشر هستند. در دو اتحادیه قم و تهران، با محدودیت ‌های جغرافیایی روبرو هستیم. اگر کسی خواستار تاسیس دفتر نشر از پل چمران به بالا در تهران باشد، با مشکلات جدی روبرو است، و نیازمند مراجعه به اتحادیه ‌ای در شهرستان شمیرانات است.

نایب‌ رئیس اتحادیه ناشران و کتاب ‌فروشان تهران، با تاکید بر اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم همکاری صنف و دولت قابل توجه بود افزود: اقناع در دولت ایجاد شد که همیاری صنف، کمک ‌های بسیاری به خود آن‌ ها است. برخی موانع متوجه حوزه قانون‌ گذاری و بخشی ناظر بر اجرا است. تشکیل اتحادیه کشوری نشر در حال حاضر از سوی دولت میسر است و نباید منتظر ماند تا قوانین تغییر کند.

بیشتر بخوانید: ضرورت تشکیل اتحادیه کشوری نشر

درک ایجاد اتحادیه کشوری نشر در رأس وزارت ارشاد

آموزگار در رادیو گفت ‌و‌ گو با بیان اینکه درک ایجاد اتحادیه کشوری نشر در رأس وزارت ارشاد ایجاد شده است، ادامه داد: مجموعه فرهنگ کشور، دینِ زیادی به قلم و اهل قلم دارد؛ چراکه اگر این قشر نباشند، شاخه‌ های دیگر فرهنگ و هنر وامی‌مانند.

وی همچنین 14 تیرماه، روز قلم را تبریک گفت و به نقش موثر نویسندگان در پیشبرد اهداف فرهنگی کشور تاکید کرد.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب