وبلاگ

بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات برگزار می شود

فهرست مطالب

[ad_1]

نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات
hodis

بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات، ماشین آلات و مواد اولیه بیسکویت تهران ۱۴۰۰ در تاریخ ۲۲ الی ۲۵ شهریور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اگروفودنیوز، در این رابطه جمشید مغازه‌ای دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران از: استقبال کم نظیر شرکت ها از بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات خبر داد و گفت: صنعت شیرینی و شکلات به عنوان یک صنعت پیشرو ظرف دو دهه اخیر موفق شده است علاوه بر تامین نیازهای بازار داخلی، با صادرات چشمگیر محصولات و ماشین آلات مرغوب به سایر کشورها توانمندی های خود را به نمایش گذارد از سوی دیگر می توان گفت نمایشگاه شیرینی شکلات باعث ایجاد تحول دو دهه اخیر در این صنعت شده است.

وی افزود: این صنعت به مدد همین نمایشگاه توانسته در بازارهای صادراتی حضوری موفق و رو به رشد داشته باشد اگر نمایشگاه شیرینی و شکلات به طور منظم برگزار نمی ‌شد، فعالان و بازرگانان خارجی هرگز نمی ‌توانستند از ظرفیت و توانمندی های ایران در حوزه تولید شیرینی و شکلات آگاه شوند، هر سال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران نمایشگاه شیرینی و شکلات به عنوان یکی از مهمترین و برترین رویدادهای تجاری کشور با حضور فعالان این صنعت برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلاتدبیر انجمن صنفی صنایع بیسکویت، شیرینی و شکلات ایران اشاره کرد: این نمایشگاه که فعالیت خود را در ابتدای دهه هشتاد با ۲ هزار متر مربع آغاز کرد و با رشد چشمگیر خود موفق شد در سال ۹۶ بالغ بر ۴۵ هزار متر مربع نمایشگاهی را تحت پوشش خود قرار دهد. هر چند ظرف دو سال اخیر به دلیل تشدید تحریم ها و همه گیری کرونا این نمایشگاه همانند سایر نمایشگاه ها با مشکلاتی عدیده ای مواجه شده است اما همچنان مورد استقبال فعالان این صنعت قرار می گیرد.

وی با اشاره به استقبال کم نظیر شرکت ها از بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات تصریح کرد: علیرغم همه مشکلات ناشی از همه گیری کرونا، استقبال قابل توجهی از نمایشگاه شده است و تاکنون ظرفیت هفت سالن به صورت کامل پر شده است و ما با کمبود سالن مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین نگرانی ما تشدید شیوع کرونا در آستانه برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات است اظهار داشت: امیدواریم که شرایط همه گیری ویروس کرونا در کشور بهبود پیدا کند البته ما برای حفظ سلامت مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان تمهیدات ویژه ای از جمله رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا را در نظر گرفته ایم.

نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلاتنمایش توانمندی ها و نوآوری های در بیستمین نمایشگاه بین المللی شیرینی و شکلات

دبیر انجمن بیسکویت، شیرینی و شکلات با اشاره به اهداف برگزاری نمایشگاه شیرینی و شکلات گفت: نمایش توانمندی ها و نوآوری های صنعت شیرینی و شکلات به عنوان یک صنعت پیشرو از اهداف اصلی برگزاری این رویداد است.

وی با اشاره به خودکفایی و تولید ماشین آلات و کالاهای جدید صنعت شیرینی و شکلات گفت: در این نمایشگاه قصد داریم از ماشین آلات و کالاهایی که پیش از این از کشورهای دیگر وارد می شد و امروزه به دست متخصصان و فعالان این صنعت ساخته می شود رونمایی کنیم.

وی با تاکید بر رقابتی بودن صنعت شیرینی و شکلات خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از این صنعت توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و هر ساله نیز شاهد پیشرفت کمی و کیفی در زمینه کالاها و بسته بندی بوده ایم و تجار کشورهایی نظیر روسیه ترکیه، افغانستان و… از محصولات با کیفیت ایرانی اسقبال می کنند در دوره های گذشته شاهد عقد قراردهای تجاری زیادی فی مابین تجار ایرانی و خارجی بوده ایم هرچند در طی یکی دو سال اخیر به دلیل مشکلات کرونا این موضوع کمرنگ شده است اما این موضوع موقتی است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب