وبلاگ

بزرگترین کارخانه تولید کاغذ ایران و مشکل مواد اولیه – چاپ…

فهرست مطالب

[ad_1]

کارخانه تولید کاغذ ایران
hodis

بزرگترین کارخانه تولید کاغذ ایران در مازندران با مشکل ۷۰ درصدی تامین مواد اولیه روبرو است.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، مدیرعامل چوب وکاغذ مازندران کمبود مواد اولیه را مهمترین دغدغه کارخانه تولید کاغذ ایران اعلام کرد و گفت: چوب‌های داخل کشور برای تامین مواد اولیه کارخانه داده نمی‌شود و ارز را باید صرف خرید چوب از خارج کنیم.

صفریان افزود: جانمایی شرکت چوب و کاغذ مازندران به دلیل نزدیکی به مواد اولیه در شمال انجام شده بود و این شرکت باید بتواند مواد اولیه را به راحتی و با هزینه ارزان تامین کند.

او با بیان اینکه برای تامین مواد اولیه کارخانه دچار مشکل هستیم، ادامه داد: شرکت مواد اولیه را با قیمت ارزان از نزدیک‌ترین محل یعنی جنگل‌های استان باید تهیه کند در حالی که اجازه برداشت چوب‌های شکسته و افتاده در جنگل را که به وفور یافت می‌شود نداریم.

 

بیشتر بخوانید:

کمبود کاغذ در کشور به دلیل عدم حمایت دولت

حمایت از تولید کاغذ چاپ 

 

چالش بزرگترین کارخانه تولید کاغذ ایران در تامین مواد اولیه

مدیرعامل چوب وکاغذ مازندران افزود: بیش از ۷۰ درصد دغدغه این شرکت تامین مواد اولیه است و اگر اجازه برداشت چوب‌های افتاده و شکسته که در حال پوسیدن هستند را به ما بدهند مشکل تا حدودی حل می‌شود.

صفریان با بیان اینکه وقتی تولید نصف می‌شود شرکت نیز سهم خود را از بازار از دست می‌دهد، گفت: کیفیت کاغذ‌های تولید این شرکت با شرکت‌های خارجی برابری می‌کند، اما آموزش و پرورش با وجود جلسات مکرر هیچ قراردادی برای چاپ کتاب‌های درسی با کاغذ‌های این کارخانه منعقد نمی‌کند.

او افزود: آموزش و پرورش بدقولی و کیفیت کاغذ را دو علت این اقدام می‌داند در حالیکه این گونه نیست و کیفیت کاغذ مناسب است و اگر سفارش داشته باشیم حتی با استفاده از چوب‌های باغی آن را انجام خواهیم داد.

مدیرعامل بزرگترین کارخانه تولید کاغذ ایران ادامه داد: به نظر می‌رسد تمایل به استفاده از کاغذ‌های خارجی دلیل اصلی این مخالفت‌ها باشد، زیرا واردات کاغذ معاف از مالیات است.

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب