وبلاگ

فهرست مطالب

[ad_1]

بحران کاغذ
hodis

حل بحران کاغذ با تخصیص یارانه دولتی 

مدیر انتشارات سفیر اردهال معتقد است تقویت زیربنایی تولید داخل، اولین راه برون‌رفت بحران کاغذ از وضعیت فعلی است و پس از آن باید تا زمان رسیدن به وضعیت ایده ‌آل یارانه دولتی هم وجود داشته باشد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین، سید حسین عابدینی مدیر انتشارات سفیر اردهال در گفتگو با مهر،‌ درباره مساله بحران کاغذ در حوزه نشر گفت: در دهه‌های گذشته هیچ ‌توجهی به تولید داخلی کاغذ نشده است. تولید کاغذ داخلی خیلی مهم است. کاغذ داخل فقط باید تولید شود و مساله کیفیش در اولویت اول قرار ندارد. در حال حاضر یک ناشر کاغذ پارس را در بازار پیدا نمی کند.

وی افزود: کاغذی که در داخل تولید شده باشد، در این‌روزها فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد کار نشر را تغذیه می‌کند. بالاخره پس از این‌همه‌سال باید اتفاقی بیافتد و کاغذ تقویت شود. نمی‌شود پس از ۴۰ سال هنوز به کاغذ خارجی وابسته باشیم.

بیشتر بخوانید:فراگیری کمبود کاغذ در دوره کرونا

عابدینی ادامه داد: در صورت وجود کاغذ در حجم بالا در بازار، بدون در نظر گرفتن کیفیت، مطمئنا درگیر شرایطی مثل شرایط امروز که دچار بحران کاغذ هستیم، نخواهیم بود. پس اولین‌پیشنهاد برای برون‌ رفت کاغذ از شرایط بحرانی، تقویت زیربنایی تولید داخل است.

این‌مدیر نشر در ادامه گفت: یارانه‌ای که دولت در دوسه‌سال اخیر برای کاغذ در نظر گرفت، خیلی به بحران کاغذ و طبعا بازار کتاب کمک کرد. اختصاص این‌یارانه هنوز هم باید ادامه پیدا کند. چون در حکم مُسکّن است و فعلا باید وجود داشته باشد تا ناشران بتوانند ادامه حیات بدهند. اگر این‌یارانه هم برداشته شود، واقعا نمی‌شود به کار کتاب و نشر اشتغال داشت.

header footer bg1
مطلب قبلیانتشارات فرانکلین مکتب اصالت متن است

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب