وبلاگ

آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز نیازمند حمایت

فهرست مطالب

[ad_1]

آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز
hodis

مدیر چاپ نیکو تبریز آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز را خوب و امیدوارکننده خواند و گفت: شهر تبریز به‌ واسطه‌ کارخانه‌ های تولیدی و نزدیکی با مرزهای غربی و شمال غربی کشور می‌ تواند در آتیه پیشرفت بسیار خوبی در صنعت چاپ داشته باشد اما نیاز به همیاری‌ های دولتی دارد.

مهدی نامدار، مدیر چاپ نیکو، کار خود را از سال 1364 آغاز کرده و سال‌ ها است در بخش بسته‌ بندی و تولید جعبه به فعالیت مشغول است. این چاپخانه‌ دار باسابقه درباره وضعیت صنعت چاپ شهرستان تبریز به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: وضعیت صنعت چاپ در این شهرستان در حال حاضر خوب است؛ یعنی بازار کار خوبی داریم، شهر تبریز با کشورهایی همچون ارمنستان و اربیل عراق هم‌ مرز است؛ از همین رو سفارش‌ های چاپی آن‌ ها را دریافت می‌ کند.

نامدار افزود: شهرستان‌ هایی همچون مراغه و سقز بیش از مناطق دیگر از این کشورها سفارش کار می‌ گیرند اما نکته‌ مهم این است که هر کسی سرمایه بیشتری داشته باشد بهتر می‌ تواند فعالیت کند، زمانی که شما دستگاه‌ های به‌روزتری داشته باشید و مجهزتر عمل کنید قاعدتاً مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد و بهتر می‌ توانید در این حوزه کار کنید.

وی بزرگ‌ ترین مشکل صنعت چاپ تبریز را در حال حاضر گرانی و کمبود مواد اولیه دانست و افزود: از مهم‌ ترین مشکلاتی که با آن مواجه هستیم نبود مرکب، کاغذ و حتی لاستیک دستگاه‌ های چاپ به قیمت مناسب و معقول است. این موضوع سبب شده تا چاپخانه‌ داران با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کنند. از طرفی به دلیل گران شدن ارز ما قادر به وارد کردن دستگاه‌ های چاپی قوی و مناسب در جهت ارتقا کار خود نیستیم؛ برای سرویس دستگاه‌ های موجود نیز تعمیرکار و اپراتور توانمند در خود شهرستان موجود نیست؛ برای سرویس یک دستگاه باید کار مدت‌ ها تعطیل شود.

آینده صنعت چاپ شهرستان تبریزمدیر چاپ نیکو اظهار داشت: اکنون سودهای چاپخانه‌ داران به دلیل بالا رفتن هزینه‌ های کار چاپ پایین آمده است، قیمت دلار نیز به‌ شدت بالا رفته، این مسائل باعث شده قدرت خرید ما پایین بیاید و با این سودهای اندک سال‌ ها باید پس‌ انداز کنیم تا بتوانیم یک دستگاه چاپ به‌ روز وارد کنیم؛ به همین دلیل چاپخانه‌ داران تبریز قادر به نوسازی ناوگان چاپی این شهر نیستند.

بیشتر بخوانید: وضعیت صنعت چاپ در تبریز و بیان مشکلات

نامدار در همین باره بیان داشت: صنعت چاپ نقش مهمی در اشتغال‌ زایی هر کشوری ایفا می‌ کند؛ به همین دلیل مسئولان امر باید به این بخش توجه ویژه‌ ای داشته باشند. کارهای تولیدی که باعث کارآفرینی می‌ شوند باید مورد حمایت قرار بگیرند.

آینده صنعت چاپ شهرستان تبریزآینده صنعت چاپ شهرستان تبریز

مدیر چاپ نامدار گفت: به عقیده بنده اداره ارشاد به‌ عنوان متولی صنعت چاپ باید با بانک‌ ها هماهنگی‌ های لازم در جهت همیاری این صنعت مهم را به عمل آورد. دستگاه‌ های چاپ افست با سند جابه‌جا می‌ شوند، بانک‌ ها باید سند دستگاه‌ های واردشده را به‌ عنوان تضمین بپذیرند و وام‌ های مناسبی به‌ منظور حمایت از کارآفرینان این حوزه در نظر بگیرند. این تسهیلات نیز باید بیشتر به قشرهایی از این صنف تعلق بگیرد که به دلیل مشکلات مالی از به‌ روزرسانی عقب‌ مانده‌اند؛ به‌این‌ترتیب است که رقابت ایجاد می‌ شود و می‌ توان شاهد پیشرفت روزافزون این حوزه بود.

وی در پایان آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز را خوب و امیدوارکننده خواند و افزود: شهر تبریز به‌ واسطه‌ی کارخانه‌ های تولیدی و نزدیکی با مرزهای غربی و شمال غربی کشور می‌ تواند در آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز پیشرفت بسیار خوبی داشته باشد اما نیاز به همیاری‌ های دولتی دارد.

آینده صنعت چاپ شهرستان تبریز

header footer bg1

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست مطالب